Idea

Letnia Szkoła Żeglarska

Żeglarstwo to pasja. Pasja której człowiek oddaje się bez reszty, dla której jest wstanie poświęcić naprawdę wiele. Dla nas ta pasja stała się sposobem na życie. Najważniejszym celem działalności Letniej Szkoły Żeglarskiej jest przekazywanie tej wspaniałej pasji dalej.

Michał KLAWINA Klawinski

Cześć!

Jestem Kapitanem Jachtowym i Motorowodnym, ale przede wszystkim instruktorem żeglarstwa, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Absolwentem Turystyki i Rekreacji na Uniwersytecie im. A Mickiewicza w Poznaniu, autorem podręcznika dla żeglarzy śródlądowych. Ponadto instruktorem narciarstwa zjazdowego i turystyki kajakowej.

Żeglarstwem jestem „obciążony genetycznie”, pasję przejąłem od swojego ojca –  instruktora, wieloletniego organizatora obozów i szkoleń żeglarskich. Od najmłodszych lat związany jestem z żeglarstwem i Boszkowem, dorastałem na obozach żeglarskich, gdzie uczyłem się instruktorskiego fachu. Staram się pływać na wszelkich, możliwych jednostkach. Od szybkich łodzi regatowych, po duże żaglowce. Od jachtów śródlądowych po luksusowe, morskie katamarany.

Jestem człowiekiem „turystycznego renesansu”, poza żeglarstwem interesują mnie wszelkie ciekawe i niebanalne aktywności (offroad, nurkowanie, windsurfing i wiele innych) . Doświadczenia w nich zdobyte staram się implementować do organizowanych przeze mnie imprez.

Letnia Szkoła Żeglarska to moja idea,  sposób na życie i realizację marzeń.  Chcę łączyć tzw. starą szkołę żeglarską z nowoczesnym podejściem i metodami szkoleniowymi. Chcę uczyć dobrego żeglarstwa i zarażać innych swoją pasją.

Zapraszam do mojego świata!

Idea

Żeglarstwo to pasja. Pasja której człowiek oddaje się bez reszty, dla której jest wstanie poświęcić naprawdę wiele. Dla nas ta pasja stała się sposobem na życie.
Najważniejszym celem działalności Letniej Szkoły Żeglarskiej jest przekazywanie tej wspaniałej pasji dalej.

Letnia Szkoła Żeglarska to firma zrodzona z miłości do żeglarstwa. Zajmujemy się bardzo szeroko pojętą działalnością żeglarską i nie tylko… Głównym elementem naszej oferty są obozy i rejsy dla dzieci i młodzieży. Ale także szkolenia na państwowe stopnie żeglarskie i motorowodne (w różnych formach),

Ponadto w naszej ofercie znajdują się  szkolenia doskonalące i specjalistyczne, imprezy integracyjne, turystyczne i firmowe.

Podczas naszej żeglarskiej kariery zdołaliśmy poznać niemal każdy aspekt tej dziedziny. Nie jest nam obce żeglarstwo śródlądowe, morskie, regatowe, rekreacyjne.

Naszą kadrę szkoleniową stanowią młodzi ludzie ze sporym doświadczeniem, nierzadko „skażeni”żeglarstwem w drugim, a nawet trzecim pokoleniu.

Gdzie działamy

Działamy w Boszkowie nad jeziorem Dominickim, miejscu które od lat było bardzo znaczącym miejscem dla żeglarstwa śródlądowego i które zapewnia wspaniałe warunki do uprawiania tego sportu.
Czerpiemy pełnymi garściami ze „starej szkoły” i tradycji kilku pokoleń szkolących tu instruktorów, stosując jednocześnie nowoczesne techniki szkoleniowe oraz sprzęt dostosowany do współczesnych realiów.

Chcemy uczyć Dobrego Żeglarstwa, bo żeglarstwo to nie tylko umiejętność prowadzenia łodzi.

To także, a może przede wszystkim umiejętność ponoszenia odpowiedzialności za siebie i innych. To wychowanie i szacunek dla kultury i tradycji. To świadomość przynależności do wspaniałej grupy ludzi dzielącej wspólną pasję.

Skontaktuj się z nami!

Chcesz wejść do naszego świata lub zagwarantować swojemu dziecku świetnie spędzony czas? Masz do nas jakieś pytania? Odezwij się do nas!