Zamknij
Zamknij
Zamknij

Żeglarz jachtowy

ZOSTAŃ ŻEGLARZEM !

1. Patent żeglarza jachtowego uzyskuje osoba, która:
– ukończyła 14. rok życia
– zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.
2. Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych:
– po wodach śródlądowych;
– po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej, jachtem o długości kadłuba do 12 m.

SZKOLENIE WEEKENDOWE

Przez bardzo długi czas jedyną formą zdobywania uprawnień żeglarskich w Polsce były obozy żeglarskie. Zdobycie podstawowych uprawnień żeglarskich wymagało udziału w obozie szkoleniowym i poświęcenie przynajmniej dwóch tygodni urlopu. Dla osób dorosłych taka forma szkolenia była z oczywistych względów niemożliwa do realizacji.

W Letniej Szkole Żeglarskiej oferujemy Państwu szkolenie do stopnia Żeglarza Jachtowego (podstawowy stopień żeglarski) prowadzone w trybie weekendowym. Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do osób dorosłych, ale nie ma formalnych, ani technicznych przeciwwskazań aby uczestniczyła w nich młodzież.

PLAN ZAJĘĆ

Podczas szkolenia żeglarskiego realizowany jest program szkoleniowy zgodny z Systemem Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego na Państwowe stopnie Żeglarskie.

Szkolenia weekendowe realizowane są przed i po sezonie wakacyjnym, obejmują zajęcia teoretyczne realizowane w formie e-learningu a także tradycyjnych wykładów i prezentacji

A także praktyczne – manewrowanie łodzią żaglową na żaglach i na silniku.

Poza tym w programie znalazły się również zajęcia z prac bosmańskich (węzły).

Całe szkolenie obejmuje sześć wykładów teoretycznych oraz pięć zjazdów weekendowych (sobota-niedziela) i podporządkowane jest przygotowaniu kursantów do egzaminu na stopień Żeglarza Jachtowego. Egzamin organizowany jest w miarę możliwości od razu po ukończeniu cyklu szkoleniowego.

Zajęcia prowadzone są zarówno na łodziach kabinowych typu  Sportina 620, a także na jachtach odkryto pokładowych typu Omega.

Wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, każdy z uczestników wyposażony zostanie w indywidualne środki ratunkowe, a zajęcia są prowadzone na sprawdzonym i bezpiecznym sprzęcie pod opieką w pełni wykwalifikowanych instruktorów.

CENA

1350 ZŁ + OPŁATA EGZAMINACYJNA

Cena zawiera:

 • Materiały i sprzęt szkoleniowy
  (każdy z uczestników otrzymuję dostęp do platformy e-learningowej oraz książkę)
 • Opiekę instruktorską
 • Ubezpieczenie OC uczestników

Cena nie zawiera:

 • Zakwaterowania podczas zjazdów
 • Wyżywienia
 • Ubezpieczenia KL, NW
 • Opłaty egzaminacyjnej 250 zł + 50 zł wydanie patentu
  (młodzież ucząca się i studenci, zniżka 50%)

Program szkoleniowy na stopień Żeglarza Jachtowego możemy również zrealizować na innych, ustalonych z klientem zasadach.
 • szkolenie specjalne w innych terminach
 • przyspieszone szkolenie w małych grupach (również 1:1)
 • szkolenie na sprzęcie kursanta
 • szkolenie na innych akwenach, również za granicą

promocja!

Żeglarz Jachtowy + Sternik Motorowodny

ok. 80% zagadnień teoretycznych pokrywa się w obu programach szkoleń

1700 ZŁ + OPŁATY EGZAMINACYJNE

TERMINY

W sezonie 2024 proponujemy szkolenia weekendowe w następujących terminach:

ŻEGLARZ I - SESJA WCZSNOWIOSENNA 13.04.2024 - 05.05.2024
ŻEGLARZ II- SESJA WIOSENNA 11.05.2024 - 09.06.2024
ŻEGLARZ III - SESJA JESIENNA 07.09.2023- 06.10.2023

Pytania i odpowiedzi

Jak przygotować się i co zabrać na kurs?

 • Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu, spakować odpowiednie rzeczy i hej w drogę, po przygodę! W przypadku kursów na żeglarza i sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody.

Skontaktuj się z nami!

Chcesz wejść do naszego świata lub zagwarantować swojemu dziecku świetnie spędzony czas? Masz do nas jakieś pytania? Odezwij się do nas!