Zamknij

Szkoleniowy Obóż Żeglarski – Żeglarz Jachtowy

ŻEGLARZ JACHTOWY!

1. Patent żeglarza jachtowego uzyskuje osoba, która:
– ukończyła 14. rok życia
– zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.
2. Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych:
– po wodach śródlądowych;
– po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej, jachtem o długości kadłuba do 12 m.

ZOSTAŃ ŻEGLARZEM

Od początków nauczania żeglarstwa w Polsce najlepszą, a przez bardzo długi czas jedyną formą zdobywania uprawnień były szkoleniowe obozy żeglarskie. Dziś  możliwości szkolenia jest znacznie więcej, ale obozy szkoleniowe nadal pozostają najlepszą  formą nauki żeglowania dla młodzieży.

Tradycyjny szkoleniowy obóz żeglarski trwa 14 dni, adresowany jest do młodzieży w wieku 14-17 lat. Obóz ten ma jedno, zasadnicze zadanie: przygotowanie uczestników do egzaminu na podstawowy państwowy stopień żeglarski – Żeglarza Jachtowego.

 

PLAN ZAJĘĆ

Podczas obozu żeglarskiego realizowany jest program szkoleniowy zgodny z systemem szkolenia na Państwowe Stopnie Żeglarskie

Cała aktywność na obozie podporządkowana jest nauce żeglowania i przygotowaniu uczestników do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego, który odbywa się na końcu obozu. W ramach szkolenia realizowane są zajęcia teoretyczne w formie wykładów i prezentacji (dostosowane do wieku uczestników), oraz zajęcia praktyczne na wodzie, obejmujące manewrowanie łodzią żaglową na żaglach i na silniku. Poza tym realizowane są zajęcia z prac bosmańskich (węzły). Uczymy także innych  umiejętności żeglarskich, niezwykle przydatnych w żeglarstwie, a na które nie ma zwykle czasu podczas innych form szkolenia.

PONAD TO

Zajęcia prowadzone są zarówno na łodziach odkrytopokładowych typu Omega, jak i na jachtach kabinowych typu  Sportina 620

Wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, każdy z uczestników wyposażony zostanie w indywidualne środki ratunkowe, a zajęcia są prowadzone na sprawdzonym i bezpiecznym sprzęcie pod opieką w pełni wykwalifikowanych instruktorów.

CENA

3900 zł + opłata egzaminacyjna

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym
 • Pełne wyżywienie na terenie ośrodka SADYBA
 • Materiały i sprzęt szkoleniowy
 • Opiekę instruktorską
 • Ubezpieczenie uczestników
 • Pamiątkową koszulkę

Do ceny obozu należy doliczyć opłatę za przeprowadzenie egzaminu na stopień żeglarza jachtowego w wysokości 125 zł (opłata ulgowa) Płatne do komisji egzaminacyjnej w dniu egzaminu.

Zniżki

 • 5% przy wczesnej rezerwacji –  do 1 kwietnia (cena obniżona automatycznie)
 • 5% dla osób korzystających już wcześniej z naszej oferty – kod rabatowy SK21 (rabat będzie weryfikowany)

PROMOCJA

Na stałe obniżamy cenę naszego obozu o 5%!

Cena zostanie obniżona automatycznie podczas rezerwacji

Terminy

w sezonie 2024 proponujemy Państwu jeden termin

SZKOLENIOWY OBÓZ ŻEGLARSKI 28.07.2024-10.08.2024

Najczęstsze pytania

Czy uczestnik obozu musi umieć pływać wpław?

 • W trakcie wszystkich zajęć na wodzie uczestnicy korzystają z kamizelek asekuracyjnych i ratunkowych. Kąpiele prowadzone są pod nadzorem opiekunów i ratownika na wyznaczonym kąpielisku. W związku z tym nie wymagamy od naszych uczestników umiejętności pływania, chociaż obycie z wodą i brak lęku przed zanurzeniem głowy są wskazane.

Czy za obóz otrzymam fakturę?

 • Tak. Każdy zgłaszający dziecko na obóz, po jego zakończeniu otrzymuje imienną fakturę na całą wpłaconą kwotę. W razie konieczności szczególnego przygotowania dokumentu (dla zakładu pracy) prosimy o wczesniejszą informację.

Czy obóz zgłoszony jest do kuratorium?

 • Tak. Wszystkie nasze imprezy (obozy, rejsy i półkolonie) zgłaszane są do kuratorium oświaty.

Skontaktuj się z nami!

Chcesz wejść do naszego świata lub zagwarantować swojemu dziecku świetnie spędzony czas? Masz do nas jakieś pytania? Odezwij się do nas!