Licencja na holowanie narciarza wodnego i innych obiektów pływających

Licencja na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających

Wymagania

 1. Ukończony 18 rok życia
 2. Posiadanie patentu co najmniej sternika motorowodnego,
 3. Zdanie egzaminu na licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających

Uprawnienia

 1. Uprawnia do turystyki wodnej na jachtach motorowodnych przy holowaniu narciarza wodnego
 2. Uprawnia do turystyki wodnej na jachtach motorowodnych przy holowaniu innych obiektów pływających służących do uprawiania sportu lub rekreacji z wyłączeniem jachtów żaglowych i jachtów motorowych.

SZKOLENIE

Zapraszamy na szkolenie do licencji na holowanie narciarza wodnego oraz innych obiektów pływających. Licencja ta jest niezbędna do prowadzenia motorówki holującej narciarza wodnego oraz wszelkich innych urządzeń pływających (koło, „banan” itp. )

Warunkiem koniecznym do podejścia do egzaminu na licencję jest posiadanie uprawnień do prowadzenia jachtów motorowych ( Sternik motorowodny)

PLAN ZAJĘĆ

Podczas szkolenia motorowodnego realizowany jest program szkoleniowy zgodny z Systemem Szkolenia Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. 

Szkolenia obejmują zajęcia teoretyczne prowadzone w formie wykładów i prezentacji oraz praktyczne na wodzie – manewrowanie łodzią motorową. Egzamin organizowany jest od razu po ukończeniu cyklu szkoleniowego.

Wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, każdy z uczestników wyposażony zostanie w indywidualne środki ratunkowe, a zajęcia są prowadzone na sprawdzonym i bezpiecznym sprzęcie pod opieką w pełni wykwalifikowanych instruktorów.

CENA

400 ZŁ + OPŁATA EGZAMINACYJNA

Cena zawiera:

 • Materiały i sprzęt szkoleniowe
 • Opiekę instruktorską
 • Ubezpieczenie OC uczestników

Cena nie zawiera:

 • Zakwaterowania podczas zjazdów
 • Wyżywienia
 • Ubezpieczenia KL, NW
 • Opłaty egzaminacyjnej 250 zł + 50 zł wydanie patentu
  (młodzież ucząca się i studenci, zniżka 50%)

Program szkoleniowy licencji możemy również zrealizować na innych, ustalonych z klientem zasadach.
 • szkolenie specjalne w innych terminach
 • przyspieszone szkolenie w małych grupach (również 1:1)
 • szkolenie na sprzęcie kursanta
 • szkolenie na innych akwenach, również za granicą

promocja!

Żeglarz Jachtowy + Sternik Motorowodny

ok. 80% zagadnień teoretycznych pokrywa się w obu programach szkoleń

1350 ZŁ + OPŁATY EGZAMINACYJNE

TERMINY

Szkolenia motorowodne realizujemy na bieżąco. W celu umówienia się na szkolenie prosimy o kontakt.

Pytania i odpowiedzi

Jak przygotować się i co zabrać na kurs?

 • Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu, spakować odpowiednie rzeczy i hej w drogę, po przygodę! W przypadku kursów na żeglarza i sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody.

Formularz kontaktowy

  Skontaktuj się z nami!

  Chcesz wejść do naszego świata lub zagwarantować swojemu dziecku świetnie spędzony czas? Masz do nas jakieś pytania? Odezwij się do nas!