Zamknij

Obóz Regatowy

ROZWIJAJ ŻEGLARSKIE UMIEJĘTNOŚCI!

Osią działalności Letniej Szkoły Żeglarskiej jest szkolenie żeglarskie. Najwięcej satysfakcji płynie ze szkolenia młodzieży, szczególnie tej, która przyjeżdża na nasze obozy od wielu lat.

Ale co, gdy młody człowiek odbył pełne szkolenie, zdał egzamin i otrzymał już wymarzony patent żeglarski?

Chcemy dać możliwość dalszego żeglowania z nami, doskonalenia swoich umiejętności, a przy tym świetnej zabawy.

Tak narodził się

 

OBÓZ REGATOWY

Obóz  trwa 10 dni  i  adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 14-17 lat, która posiada już uprawnienia żeglarskie  – żeglarz jachtowy, choć nie jest to warunkiem koniecznym.

Założenie programowe jest bardzo proste:

MAKSIMUM ŻEGLARSTWA!

Będziemy żeglowali przede wszystkim na  naszych regatowych omegach, ale nie zabraknie także kabinówek, z pewnością pojawi się też stary, dobry Trener i Dezeta.  Chcemy, aby uczestnicy w sposób bezpieczny i kontrolowany doskonalili swoje umiejętności żeglarskie na wodach śródlądowych.

 • Podczas obozu będziemy zgłębiali tajniki pływania regatowego, zarówno założeń teoretycznych i taktycznych (podczas wieczornych wykładów) , jak i praktycznych, podczas treningów na wodzie.
 • Duży nacisk będziemy kładli na manewrowanie jachtem zarówno na jeziorze, jak i w porcie.
 • Uczestnicy nauczą się także prowadzić łódź motorową oraz spróbować swoich sił na dużych jachtach dwumasztowych.

Zajęcia odbywać się będą w małych 3-os. wachtach, co pozwoli na maksymalne podniesienie umiejętności żeglarskich.  Obóz zakończy się oczywiście wielkimi regatami

REGATY TO NIE WSZYSTKO

Wbrew nazwie nie chcemy ograniczać się jedynie do pływania po trasie regatowej. Na obozie z pewnością pojawią się także manewry na większych jachtach kabinowych oraz na Dużym Trenerze.

Podczas wieczornych wykładów będziemy zgłębiać tajniki zaawansowanej teorii żeglowania, ratownictwa oraz żeglarstwa morskiego i motorowodniactwa.

Uczestnicy będą też mieli możliwość doskonalenia swoich żeglarskich umiejętności w prowadzeniu naszych największych jednostek – Trenera oraz Dezety.

PONAD TO

Podczas naszego obozu uczestnicy biorą udział w regatach charytatywnych o Wielki Splendor Elka, podczas których mogą sprawdzić swoje umiejętności w prawdziwych zmaganiach na wodzie oraz zdobyć przechodni puchar Letniej Szkoły Żeglarskiej.

Wszystkie zajęcia na wodzie będą odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, każdy z uczestników wyposażony zostanie w indywidualne środki ratunkowe a zajęcia będą prowadzone na sprawdzonym i bezpiecznym sprzęcie pod opieką w pełni wykwalifikowanych instruktorów.

CENA

3100

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym
 • Pełne wyżywienie na terenie ośrodka SADYBA
 • Materiały i sprzęt szkoleniowy
 • Opiekę instruktorską
 • Ubezpieczenie uczestników
 • Pamiątkową koszulkę

Zniżki

 • 5% przy wczesnej rezerwacji –  do 1 kwietnia (cena obniżona automatycznie)
 • 5% dla osób korzystających już wcześniej z naszej oferty – kod rabatowy SK22 (rabat będzie weryfikowany)
 •  Przy rezerwacji większej ilości miejsc możliwość negocjacji dodatkowych rabatów!

Terminy

w sezonie 2024 proponujemy Państwu jeden termin

OBÓZ REGATOWY 27.06.2024-06.07.2024

Najczęstsze pytania

Czy uczestnik obozu musi umieć pływać wpław?

 • W trakcie wszystkich zajęć na wodzie uczestnicy korzystają z kamizelek asekuracyjnych i ratunkowych. Kąpiele prowadzone są pod nadzorem opiekunów i ratownika na wyznaczonym kąpielisku. W związku z tym nie wymagamy od naszych uczestników umiejętności pływania, chociaż obycie z wodą i brak lęku przed zanurzeniem głowy są wskazane.

Czy za obóz otrzymam fakturę?

 • Tak. Każdy zgłaszający dziecko na obóz, po jego zakończeniu otrzymuje imienną fakturę na całą wpłaconą kwotę. W razie konieczności szczególnego przygotowania dokumentu (dla zakładu pracy) prosimy o wcześniejszą informację.

Czy obóz zgłoszony jest do kuratorium?

 • Tak. Wszystkie nasze imprezy (obozy, rejsy i półkolonie) zgłaszane są do kuratorium oświaty.

Skontaktuj się z nami!

Chcesz wejść do naszego świata lub zagwarantować swojemu dziecku świetnie spędzony czas? Masz do nas jakieś pytania? Odezwij się do nas!