Imprezy integracyjne

Żegluj i baw się z nami!

Żeglarstwo to dyscyplina zespołowa, kształtująca współpracę w zespole. Żeglarskie zajęcia integracyjne  to  wspaniała forma zaktywizowania pracowników w trakcie wyjazdu integracyjnego lub szkolenia. Proponujemy państwu sprawdzone schematy działań. Mogą one być dostosowane do wymaganych ram czasowych i ilości uczestników. Możliwe jest także łączenie poszczególnych działań w ramach jednej imprezy.

A może macie Państwo inne pomysły na integrację na wodzie? Nasze możliwości ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

Proponujemy:

Rejsy wycieczkowe po Jeziorze Dominickim.

Dysponujemy dwiema największymi łodziami żaglowymi na jeziorze! Jednorazowo w rejs pod żaglami możemy zabrać 35 osób. Proponujemy zarówno krótkie, półgodzinne rejsy, jak i długie całodzienne wycieczki połączone z piknikiem. Podczas rejsu proponujemy zapoznawcze zajęcia żeglarskie.

Masze jachty wyposażone są w silnik, wiec rejsy mogą odbyć się również przy braku wiatru.

Podstawowe szkolenie żeglarskie

To coś więcej niż turystyczny rejs po jeziorze. Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z tematem żeglarstwa. Zaczynamy od kwestii bezpieczeństwa na łodzi i nad wodą. Następnie omawiamy wszystkie kwestie związane ze sprzętem (najważniejsze elementy składowe łodzi, sens ich działania i sposób prawidłowej obsługi). Po części wprowadzającej wychodzimy na wodę i cieszymy się wspólnym żeglowaniem. Każdy będzie miał okazję poprowadzić łódź oraz popracować na każdym stanowisku. Zajęcia, w zależności od potrzeb mogą być realizowane na dużej łodzi typu Trener wielki (do 15 osób załogi) lub na mniejszych łodziach typu Omega (do 4 osób załogi)

Firmowe regaty żeglarskie

Czyli sportowe współzawodnictwo na wodzie. Proponujemy kompleksową organizację regat żeglarskich, podczas których uczestnicy będą uczestniczyli w prawdziwej zaciętej rywalizacji. Uczestników dzielimy na załogi, po czym drogą losowania przydzielamy im sterników łodzie. Po przeszkoleniu z przepisów regatowych oraz zasad bezpieczeństwa zaczynamy zabawę. W zależności od ilości uczestników regaty mogą mieć różne formy: meczowe, flotowe, lub przesiadkowe.

Regaty organizujemy kompleksowo,  zapewniamy sprzęt, sterników, komisję sędziowską, zabezpieczenie ratownicze i puchary.

Żeglarskie zajęcia na lądzie

Żeglarstwo to dziedzina bardzo związana z warunkami meteorologicznymi. Przy organizacji aktywności na wodzie największą wagę przykładamy do kwestii bezpieczeństwa, a ta bardzo zależy od warunków. Wiatr może być zbyt silny, ale może być także zbyt słaby do przeprowadzenia zajęć. W takim przypadku przygotowaliśmy różne aktywności związane z żeglarstwem, niezależne jednak od warunków.

 • prace bosmańskie – nauka podstawowych węzłów żeglarskich
 • kręcenie liny (powroźnictwo) – wspaniała zabawa zespołowa
 • ratownictwo wodne – praktyczne zastosowanie różnego sprzętu ratowniczego i ratunkowego
 • pierwsza pomoc przedmedyczna nad wodą
 • pływanie łodzią wiosłową – to trudniejsze niż myślisz

Rejsy integracyjne

Oprócz krótkich form integracji na wodzie realizowanych w Boszkowie, proponujemy także długie rejsy integracyjne, zarówno śródlądowe, jak i morskie.

W czasie rejsu całe życie toczy się na jachcie. Wspólnie żeglujemy, sprzątamy, przygotowujemy posiłki. Załoga musi radzić sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami, czasami przy niesprzyjających warunkach. Takie sytuacje nie są specjalnie kreowane na potrzeby integracji, są realne.  Wymagają zgrania i współpracy. A więzi, które budują, są bardzo trwałe. Rejs to także świetna forma wyjazdu motywacyjnego. Możemy zorganizować rejs na dowolnym akwenie, od rejonów polarnych po tropiki, od jezior, rzek i kanałów po oceany. Na różnych jednostkach, od luksusowych jachtów, przez regatowe „maszyny” aż po wielkie żaglowce.

Powyższa oferta to tylko ogólne propozycje, szkic proponowanych działań. Każdą imprezę integracyjną dopasowujemy do klienta i jego wymogów.

W naszej ofercie posiadamy także inne, nie żeglarskie formy integracji i aktywizacji realizowane w Boszkowie i na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Aktywności mogą się wzajemnie uzupełniać. Proponujemy m.in:

 • spływy kajakowe
 • rajdy przygodowe
 • wycieczki piesze i rowerowe
 • poznawanie atrakcji Przemęckiego Parku Krajobrazowego z przewodnikiem
 • łucznictwo
 • off road

Jesteś zainteresowany

skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami!

Chcesz wejść do naszego świata lub zagwarantować swojemu dziecku świetnie spędzony czas? Masz do nas jakieś pytania? Odezwij się do nas!