O nas, o mnie

DCIM100GOPROG0034829.
.

Jestem Kapitanem Jachtowym i Motorowodnym, ale przede wszystkim instruktorem żeglarstwa, z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem. Absolwentem Turystyki i Rekreacji na Uniwersytecie im. A Mickiewicza w Poznaniu, autorem podręcznika dla żeglarzy śródlądowych. Ponadto instruktorem narciarstwa zjazdowego i turystyki kajakowej.

Żeglarstwem jestem „obciążony genetycznie”, pasję przejąłem od swojego ojca –  instruktora, wieloletniego organizatora obozów i szkoleń żeglarskich. Od najmłodszych lat związany jestem z żeglarstwem i Boszkowem, dorastałem na obozach żeglarskich, gdzie uczyłem się instruktorskiego fachu. Pływam na wszelkich, możliwych jednostkach. Od szybkich łodzi regatowych, po duże żaglowce. Od jachtów śródlądowych po luksusowe, morskie katamarany.

Jestem człowiekiem „turystycznego renesansu”, poza żeglarstwem interesują mnie wszelkie ciekawe i niebanalne aktywności (offroad, nurkowanie, windsurfing i wiele innych) . Doświadczenia w nich zdobyte staram się implementować do organizowanych przeze mnie imprez.

Letnia Szkoła Żeglarska to moja idea,  sposób na życie i realizację marzeń.  Chcę łączyć tzw. starą szkołę żeglarską z nowoczesnym podejściem i metodami szkoleniowymi. Chcę uczyć dobrego żeglarstwa i zarażać innych swoją pasją.

Zapraszam!

Michał KLAWINA Klawinski

Żeglowanie mamy we krwi…