Dziecięcy Jachtklub

Żegluj z nami Przez cały rok!

Od samego początku istnienia Letniej Szkoły Żeglarskiej trzonem naszej działalności jest organizowanie żeglarskich aktywności adresowanych do najmłodszych.

Nasze obozy i półkolonie żeglarskie przez lata stały się cenioną na rynku marką.  A rodzice, którzy nam zaufali dostrzegają i wysoko oceniają wartości wychowawcze, jakie niesie wychowanie przez żeglarstwo.

Bazując na naszych doświadczeniach, obserwacjach  a także opinii rodziców postanowiliśmy iść o krok dalej i rozszerzyć naszą ofertę dla dzieci na pozostałą część roku.

Z dumą pragniemy zaprezentować Państwu nasz najnowszy projekt:

 Dziecięcy Jachtklub Letniej Szkoły Żeglarskiej

 

IDEA

Naszym celem jest wprowadzenie najmłodszych w świat żeglarstwa i podtrzymanie u nich tego zainteresowania dłużej niż tylko przez okres wakacji.  Zajęcia odbywać się będą w okresie od października do końca czerwca i adresowane są dla dzieci w wieku od 6 lat do 10 lat . Młodzi żeglarze  nie tylko nauczą się podstaw żeglarstwa,  ale o wiele więcej.  Odcinamy się od panującego obecnie trendu szybkiego i wygodnego zdobywania wiedzy i umiejętności. Sięgamy do najlepszych wzorców szkoleniowych, czerpiemy pełnymi garściami ze wzorców  wychowawczych z których wyrośliśmy, czyli z metodyki żeglarskiej i harcerskiej.

ZAJĘCIA

W ramach Dziecięcego Jachtklubu Letniej Szkoły Żeglarskiej zaplanowaliśmy cykl 32 spotkań. Obejmowały one będą zajęcia teoretyczne  – 23 zajęcia  oraz zajęcia praktyczne nad jeziorem – 9 zajęć.

Spotkania teoretyczne  odbywać się będą w sobotnie przedpołudnia, w  okresie od początku października, do końca kwietnia w naszej sali w Wilkowicach. Każde spotkanie potrwa co najmniej 1,5 godziny.

W ramach tych zajęć planujemy dać dzieciom solidne podstawy pod dalszą żeglarską edukację. Podczas zajęć uczestnicy przyswoją sobie najważniejsze zagadnienia miedzy innymi z zakresu:

 • Budowy jachtu (w ramach zajęć planujemy zbudować własną , prawdziwą żaglówkę)
 • Podstawowych węzłów żeglarskich
 • Podstaw ratownictwa i pierwszej pomocy oraz bezpiecznego zachowania się nad wodą
 • Elementów przygotowania turystycznego

Poza tym to, w czym jesteśmy niezrównani, czyli super ciekawe i innowacyjne zajęcia kreatywne, niebanalne zabawy ruchowe i rozwojowe.

Najważniejszym jednak celem zimowych spotkań będzie zbudowanie podstaw i wzbudzenie zainteresowania, które będzie miało szansę przerodzić się w autentyczną pasję podczas wiosennych zajęć praktycznych w Boszkowie.

Zajęcia Praktyczne, czyli najważniejsza część naszego projektu. Cykl  9 całodziennych wyjazdów na naszą Boszkowską przystań, podczas których uczestnicy będą w praktyce poznawali arkana żeglarstwa.  Wyjazdy realizowane będą w soboty, w okresie od końca kwietnia do końca czerwca.

Rozpoczniemy od wiosennego przygotowania sprzętu, następnie pierwsze żeglarskie kroki postawimy na Trenerze (naszej największej jednostce), by później stopniowo przechodzić na jachty coraz mniejsze i wymagające coraz to większego zaangażowania. A wszystko to, by ostatecznie młodzi żeglarze samodzielnie zasiedli za sterem naszych najmniejszych jednostek.

Całodzienny wyjazd do Boszkowa obejmuje:

 • Dojazd w obie strony busem, realizowany przez profesjonalną firmę transportową,
 • Solidny obiad na stołówce ośrodka
 • Minimum 5 godzin ciekawych zajęć dostosowanych do potrzeb i warunków atmosferycznych

Wszystkie zajęcia realizowane w ramach dziecięcego jachtklubu prowadzone będą przez sprawdzoną i lubianą przez dzieci kadrę Letniej Szkoły Żeglarskiej, w oparciu o nasze sprawdzony sprzęt , najlepsze wzorce i standardy bezpieczeństwa.

ZAJĘCIA DODATKOWE

 Poza podstawowymi zajęciami w ramach cotygodniowych spotkań co pewien czas będziemy organizowali zajęcia specjalne, które będą nieco odbiegać od standardowych założeń, a które będą miały na celu zbudowanie silniejszej więzi między uczestnikami i rozszerzenie ich horyzontów, a także integrację rodziców.

Planujemy między innymi:

 • Wspólne wyjścia na basen (zajęcia praktyczne z ratownictwa, bezpieczna zabawa w wodzie)
 • Wyjścia do lasu (zajęcia z podstaw suurvivalu)
 • Wspólne pikniki na przystani (letnie i zimowe)
 • Biwaki dla klubowiczów

WARUNKI I CENA

Uczestnictwo w Dziecięcym Jachtklubie Letniej Szkoły Żeglarskiej obejmują pełne uczestnictwo w cyklu 32 zajęć –  23 spotkania teoretyczne oraz 9 wyjazdów praktycznych (minimum 5 godzin),

Możliwość  uczestnictwa w zajęciach dodatkowych (opłata ewentualnych wejść, dojazdów, noclegów stanowi odrębny element i będzie uzgadniana dodatkowo).

Zajęcia prowadzone będą w grupach maksymalnie 15 osobowych.

Cena całego cyklu zajęć  to 2300 zł

Cenę można rozbić na dogodne miesięczne raty.

Cena zawiera:

 • Uczestnictwo w 23 spotkaniach teoretycznych
 • Uczestnictwo w 9 wyjazdach praktycznych w Boszkowie, z dojazdem oraz obiadem
 • Możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych
 • Profesjonalną opieką w pełni wykwalifikowanych instruktorów
 • Wszelkie materiały szkoleniowe i pomoce techniczne
 • Pełne ubezpieczenie uczestników zajęć.

Zapisy do Dziecięcego Jachtklubu ruszają we wrześniu 2017

Zapisy wyłącznie mailowe, pod adresem:

biuro.jachtklub@gmail.com

W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami

885 253 254 – Klaudia Mikołajczyk 

602 654 362 – Michał Klawinski

Żeglowanie mamy we krwi…