Regaty żeglarskie Wielki Splendor ELKA 2024

Regaty żeglarskie Wielki Splendor ELKA 2024

ELEK

Eligiusz Klawinski, dla wszystkich po prostu Elek. Znany leszczyński społecznik, harcerz, ale przede wszystkim  żeglarz, instruktor i organizator  imprez żeglarskich dla młodzieży. Wychował niezliczoną rzeszę żeglarzy i instruktorów.

Dla całego pokolenia był ikoną Boszkowskiego żeglarstwa. W latach 2002 – 2012 prowadził Ośrodek Wypoczynkowy Kuratorium Oświaty w Boszkowie oraz funkcjonującą na jego terenie kultową przystań.

Był przewodniczącym leszczyńskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, a także leszczyńskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Umysłową.

Elek był tez pomysłodawcą i inicjatorem projektu Letnia Szkoła Żeglarska. Elek odszedł od nas zbyt szybko, 30 kwietnia 2012 roku.

IDEA

Regaty Charytatywne o Wielki Splendor Elka to impreza regatowa rozgrywana na wodach jeziora Dominickiego już od 2007 roku. Początkowo, jako Wielki Splendor rozgrywana była przy okazji pikniku dla dzieci niepełnosprawnych „Osiodłać Wiatr”. Regaty od zawsze miały nienachalny, kameralny charakter, a ich głównym celem było zbieranie środków na rzecz dzieciaków z Leszczyńskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Umysłową

Od rok 2012 impreza poświęcona została jej pomysłodawcy i organizatorowi.

ZAWIADOMIENIE O REGATACH

Termin: 06 lipca 2024

Miejsce regat:

Jezioro Dominickie – Przystań Ośrodka Żeglarskiego Gminy Włoszakowice,  ul. Turystyczna 7,  Boszkowo-Letnisko

Organizator:

LETNIA SZKOŁA ŻEGLARSKA

Przepisy:

Regaty zostaną rozegrane zgodnie z :– przepisami PZŻ– Instrukcją żeglugi– niniejszym zawiadomieniem o regatach

Zgłoszenia:

Zgłoszenia do regat przyjmowane będą 06 lipca w biurze regat (na przystani Ośrodka żeglarskiego ) w godzinach od 09.00 do 10.30

W regatach wziąć udział może każdy żeglarz dysponujący dowolną łodzią żaglową. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze uiszczenie wpisowego i przedstawienie przy rejestracji potwierdzającego to dowodu wpłaty.

Program regat:

Sobota – 06 lipca 2024

10.30 Rozpoczęcie regat ,  Odprawa sterników

11.00 Start do pierwszego wyścigu Planowane jest rozegranie minimum 2 wyścigów, nie później niż do godziny 14.00

14.30 Poczęstunek dla uczestników

15.00 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, zakończenie regat

Wpisowe do regat:

Regaty o WIELKI SPLENDOR są imprezą charytatywną, kierowaną do żeglarzy z sercem.

Wpisowe do regat stanowi DOWOLNA KWOTA przelana na rzecz dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Lesznie.

Wpisowe należy przelać na konto:Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w LesznieUl. Starozamkowa 14 A 64-100 Leszno 171750 1136 0000 0000 11538584 Tytułem: Darowizna na rzecz PSOUU Koło w LesznieDowód wpłaty należy przedstawić przy zgłaszaniu się do regat.

Instrukcja Żeglugi:

Instrukcja żeglugi ogłoszona zostanie w dniu rozpoczęcia regat na odprawie sterników.

Punktacja:

Uczestnicy zostaną sklasyfikowanie w kategorii OPEN. Puchar przechodni \”Wielki Splendor Elka\” zostanie przyznany zwycięzcy klasyfikacji ogólnej.

Nagrody:

Ogromna satysfakcja z faktu przynależności do żeglarzy z sercem!

Zwycięzca otrzyma puchar przechodni- WIELKI SPLENDOR.

Ponadto organizator przewidział upominki dla najlepszych załóg.

 

JEŚLI JESTEŚ ŻEGLARZEM Z SERCEM MUSISZ WYSTARTOWAĆ W TYCH REGATACH!!!

 

Skontaktuj się z nami!

Chcesz wejść do naszego świata lub zagwarantować swojemu dziecku świetnie spędzony czas? Masz do nas jakieś pytania? Odezwij się do nas!