Żeglarskie imprezy integracyjne

Żegluj i baw się z nami!

Żeglarstwo to dyscyplina zespołowa, kształtująca współpracę w zespole. Żeglarskie zajęcia integracyjne  to  wspaniała forma zaktywizowania pracowników w trakcie wyjazdu integracyjnego lub szkolenia. Proponujemy państwu sprawdzone schematy działań. Mogą one być dostosowane do wymaganych ram czasowych i ilości uczestników. Możliwe jest także łączenie poszczególnych działań w ramach jednej imprezy. A może macie Państwo inne pomysły na integrację na wodzie? Nasze możliwości ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

SAM_3294 SAM_3295

Proponujemy:

Rejsy wycieczkowe po Jeziorze Dominickim.

Dysponujemy największą łodzią żaglową na jeziorze! Jednorazowo w rejs pod żaglami możemy zabrać 15 osób. Proponujemy zarówno krótkie, półgodzinne rejsy, jak i długie całodzienne wycieczki połączone z piknikiem. Podczas rejsu proponujemy zapoznawcze zajęcia żeglarskie lub przyrodnicze. Łódź wyposażona jest w silnik, wiec rejsy mogą odbyć się również przy braku wiatru.

DSC07487 DSC07702

Podstawowe szkolenie żeglarskie.

To coś więcej niż turystyczny rejs po jeziorze. Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z tematem żeglarstwa. Zaczynamy od kwestii bezpieczeństwa na łodzi i nad wodą. Następnie omawiamy wszystkie kwestie związane ze sprzętem (najważniejsze elementy składowe łodzi, sens ich działania i sposób prawidłowej obsługi). Po części wprowadzającej wychodzimy na wodę i cieszymy się wspólnym żeglowaniem. Każdy będzie miał okazję poprowadzić łódź oraz popracować na każdym stanowisku. Zajęcia, w zależności od potrzeb mogą być realizowane na dużej łodzi typu Trener wielki (do 15 osób załogi) lub na mniejszych łodziach typu Omega (do 5 osób załogi)

SAM_3299 20140921_105403

Firmowe regaty żeglarskie

To  sportowe współzawodnictwo na wodzie. Proponujemy kompleksową organizację regat żeglarskich, podczas których uczestnicy będą uczestniczyli w prawdziwej zaciętej rywalizacji. Uczestników dzielimy na załogi, po czym drogą losowania przydzielamy im skipperów i łodzie. Po przeszkoleniu z reguł regatowych oraz zasad bezpieczeństwa zaczynamy zabawę. W zależności od ilości uczestników regaty mogą mieć różne formy: meczowe, flotowe, lub przesiadkowe. Regaty organizujemy kompleksowo,  zapewniamy sprzęt, skipperów, sędziego i puchary.

IMG_6518 IMG_6381

Zajęcia żeglarskie na lądzie

Żeglarstwo to dziedzina bardzo związana z warunkami meteorologicznymi. Przy organizacji aktywności na wodzie największą wagę przykładamy do kwestii bezpieczeństwa, a ta bardzo zależy od warunków na wodzie. wiatr może być zbyt silny, ale może być także zbyt słaby do przeprowadzenia zajęć. W takim przypadku przygotowaliśmy różne aktywności związane z żeglarstwem, niezależne jednak od warunków.

 • prace bosmańskie – nauka podstawowych węzłów żeglarskich
 • kręcenie liny (powroźnictwo) – wspaniała zabawa zespołowa
 • ratownictwo wodne – praktyczne zastosowanie różnego sprzętu ratowniczego i ratunkowego
 • pierwsza pomoc przedmedyczna nad wodą
 • pływanie łodzią wiosłową – to trudniejsze niż myślisz
Żeglarskie rejsy integracyjne

Oprócz krótkich form integracji na wodzie realizowanych w Boszkowie, proponujemy także długie rejsy integracyjne, zarówno śródlądowe, jak i morskie. W czasie rejsu całe życie toczy się na jachcie. Wspólnie żeglujemy, sprzątamy, przygotowujemy posiłki. Załoga musi radzić sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami, czasami przy niesprzyjających warunkach. Takie sytuacje nie są specjalnie kreowane na potrzeby integracji, są realne.  Wymagają zgrania i współpracy. A więzi, które budują, są bardzo trwałe. Rejs to także świetna forma wyjazdu motywacyjnego. Możemy zorganizować rejs na dowolnym akwenie, od rejonów polarnych po tropiki, od jezior, rzek i kanałów po oceany. Na różnych jednostkach, od luksusowych jachtów, przez regatowe „maszyny” aż po wielkie żaglowce.

IMG_7226 IMG_6922

Powyższa oferta to tylko ogólne propozycje, szkic proponowanych działań. Każdą imprezę integracyjną dopasowujemy do klienta i jego wymogów.

W naszej ofercie posiadamy także inne, nie żeglarskie formy integracji i aktywizacji realizowane w Boszkowie i na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Aktywności mogą się wzajemnie uzupełniać. Proponujemy m.in:

 • spływy kajakowe
 • rajdy przygodowe
 • wycieczki piesze i rowerowe
 • poznawanie atrakcji Przemęckiego Parku Krajobrazowego z przewodnikiem
 • łucznictwo
 • off road

Zapraszamy do zapoznania się z nimi na stronie www.krainakonwalii.pl

IMG_1274 10526001_578508705592137_5434991005183913588_n

Żeglowanie mamy we krwi…