Letnia Szkoła żeglarska – Idea

Żeglarstwo to pasja. Pasja której człowiek oddaje się bez reszty, dla której jest wstanie poświęcić naprawdę wiele. Dla nas ta pasja stała się sposobem na życie. Najważniejszym celem działalności Letniej Szkoły Żeglarskiej jest przekazywanie tej wspaniałej pasji dalej.

Letnia Szkoła Żeglarska to firma zrodzona z miłości do żeglarstwa. Zajmujemy się bardzo szeroko pojętą działalnością żeglarską i nie tylko… Głównym elementem naszej oferty są szkolenia na Państwowe Stopnie Żeglarskie (w różnych formach), ale  znajdują się w niej również szkolenia doskonalące i specjalistyczne, imprezy integracyjne, turystyczne i firmowe . Oferujemy także obozy i rejsy żeglarskie dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Podczas naszej żeglarskiej kariery zdołaliśmy poznać niemal każdy aspekt tej dziedziny. Nie jest na obce żeglarstwo śródlądowe, morskie, regatowe, rekreacyjne. Kadrę szkoleniową stanowią młodzi ludzie ze sporym doświadczeniem, nierzadko „skażeni”żeglarstwem w drugim, a nawet trzecim pokoleniu.
Działamy w Boszkowie nad jeziorem Dominickim, miejscu które od lat  było bardzo znaczącym miejscem dla żeglarstwa śródlądowego i które zapewnia wspaniałe warunki do uprawiania tego sportu. Czerpiemy pełnymi garściami ze „starej szkoły” i tradycji kilku pokoleń szkolących tu instruktorów, stosując jednocześnie nowoczesne techniki szkoleniowe oraz sprzęt dostosowany do współczesnych realiów. Chcemy uczyć Dobrego Żeglarstwa, bo żeglarstwo to nie tylko umiejętność prowadzenia łodzi. To także, a może przede wszystkim umiejętność ponoszenia odpowiedzialności za siebie i innych, to wychowanie i szacunek dla kultury i tradycji. To świadomość przynależności do wspaniałej grupy ludzi dzielącej wspaniałą drogę.
…nic nie cieszy tak, jak kursant wracający po latach na przystań i opowiadający o dalekich krainach i wspaniałych rejsach, o tym jak realizuje się w swojej żeglarskiej pasji….

IMG_7107

Żeglowanie mamy we krwi…